Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri (Ahmed b. Yahya El-Belazuri) %35 Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri (Ahmed b. Yahya El-Belazuri) %35 Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri (Ahmed b. Yahya El-Belazuri) %35 Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri (Ahmed b. Yahya El-Belazuri) %35 Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri (Ahmed b. Yahya El-Belazuri) %35 Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri (Ahmed b. Yahya El-Belazuri) %35

Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri

Liste Fiyatı : 55,00TL
İndirimli Fiyat : 35,75TL
Kazancınız : 19,25TL
%35
Temin süresi 3 gündür.
9786054620159
365473
Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri
Fütûhu'l Büldân; Ülkelerin Fetihleri
Siyer Yayınları
35.75

FÜTUHU'L BÜLDAN-ÜLKELERİN FETİHLERİ Bir tarih, Siyer ve neseb alimi olan Ahmed b. Yahya el-Belazuri en önemli eserlerinden biridir. el-Belazuri siyer alanında kendisinden önce belli bir düzeye ulaşan ilmi mirası sistematik bir yapıya kavuşturmuştur. rivayetler arası karşılaştırmalı tenkidi yöntemi kullanmış olmasının yanısıra, bilhassa Fütûhul-Büldân eserinde, hakkında bilgiler verdiği yerlerin bir çoğunu seyahatleriyle de bizzat gözlemleme imkanı bulmuştur. Dolayısıyla fetih süreçlerinde aktardığı siyer açısından oldukça önemli detayları içeren bilgilerin yanısıra ilgili bölgelerin sosyo-kültürel dokusu hakkında kayda değer bilgiler aktarmıştır. Ayrıca yer yer konu ile ilgili dönemin farklı fıkıh ekollerinin içtihatlarına da eserinde yer vermiş olması, kitabın klasikler arasında yer almasını sağlamıştır. Bu eserler kendinden sonraki siyer yazıcılığında yeni bir sürecin oluşmasında etkin olmuştur.

 • Açıklama
  • FÜTUHU'L BÜLDAN-ÜLKELERİN FETİHLERİ Bir tarih, Siyer ve neseb alimi olan Ahmed b. Yahya el-Belazuri en önemli eserlerinden biridir. el-Belazuri siyer alanında kendisinden önce belli bir düzeye ulaşan ilmi mirası sistematik bir yapıya kavuşturmuştur. rivayetler arası karşılaştırmalı tenkidi yöntemi kullanmış olmasının yanısıra, bilhassa Fütûhul-Büldân eserinde, hakkında bilgiler verdiği yerlerin bir çoğunu seyahatleriyle de bizzat gözlemleme imkanı bulmuştur. Dolayısıyla fetih süreçlerinde aktardığı siyer açısından oldukça önemli detayları içeren bilgilerin yanısıra ilgili bölgelerin sosyo-kültürel dokusu hakkında kayda değer bilgiler aktarmıştır. Ayrıca yer yer konu ile ilgili dönemin farklı fıkıh ekollerinin içtihatlarına da eserinde yer vermiş olması, kitabın klasikler arasında yer almasını sağlamıştır. Bu eserler kendinden sonraki siyer yazıcılığında yeni bir sürecin oluşmasında etkin olmuştur.

   Stok Kodu
   :
   9786054620159
   Boyut
   :
   16.50 X 23.50
   Sayfa Sayısı
   :
   656
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013-01
   Çeviren
   :
   Mustafa Fayda
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   Füt   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat