Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%35
Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları (Adnan Demircan) %35 indirimli Ad Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları (Adnan Demircan) %35 indirimli Ad Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları (Adnan Demircan) %35 indirimli Ad Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları (Adnan Demircan) %35 indirimli Ad Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları (Adnan Demircan) %35 indirimli Ad Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları (Adnan Demircan) %35 indirimli Ad

Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları

Liste Fiyatı : 25,00TL
İndirimli Fiyat : 16,25TL
Kazancınız : 8,75TL
%35
Temin süresi 3 gündür.
9786054620210
365113
Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları
Bir Bilim Olarak Siyer Ve Kaynakları
Siyer Yayınları
16.25
İslam tarihinin erken dönemlerinde Hz. Peygamber (sas)'in savaşlarını içeren rivayet malzemesine dayanan Meğazı kitapları ile başlayıp daha sonra Hz. Peygamber (sas)'in hayatına dair rivayetlerin derlendği klasik bir edebi tür haline gelen Siret-Siyer, İslam tarihi boyunca Hz. Peygamber (sas)'in biyografisine dair çalışmaların ana malzemesini oluşturmuştur. Günümüzde de yine ana kaynak bu rivayet malzemesidir. Fakat günümüz biyografi ve tarih yazıcılığının geldiği noktaya bakılınca; klasik ve çağdaş siyer yazıcılığının, kaynak, yöntem ve yorum sorunları açısından yeniden değerlendirme zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Klasik siyer literatürünü, bu günün paradigmalarıyla eleştirmek ve değerlendirmek anakronizm olur. Fakat günümüz siyer yazıcılığını, çağdaş tarih yazıcılığının birikimi ve seviyesi doğrultusunda değerlendirmekten ve bu birikimden yararlanmaktan da kaçınamayız.
 • Açıklama
  • İslam tarihinin erken dönemlerinde Hz. Peygamber (sas)'in savaşlarını içeren rivayet malzemesine dayanan Meğazı kitapları ile başlayıp daha sonra Hz. Peygamber (sas)'in hayatına dair rivayetlerin derlendği klasik bir edebi tür haline gelen Siret-Siyer, İslam tarihi boyunca Hz. Peygamber (sas)'in biyografisine dair çalışmaların ana malzemesini oluşturmuştur. Günümüzde de yine ana kaynak bu rivayet malzemesidir. Fakat günümüz biyografi ve tarih yazıcılığının geldiği noktaya bakılınca; klasik ve çağdaş siyer yazıcılığının, kaynak, yöntem ve yorum sorunları açısından yeniden değerlendirme zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Klasik siyer literatürünü, bu günün paradigmalarıyla eleştirmek ve değerlendirmek anakronizm olur. Fakat günümüz siyer yazıcılığını, çağdaş tarih yazıcılığının birikimi ve seviyesi doğrultusunda değerlendirmekten ve bu birikimden yararlanmaktan da kaçınamayız.
   Stok Kodu
   :
   9786054620210
   Baskı
   :
   1
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat