Mustafa İslamoğlu

  Mustafa İslamoğlu Kimdir?                                                                                  

  
 


Mustafa İslamoğlu Kimdir?

Hangi Ülkede, Hangi İlde, Nerede Yaşıyor. Ne İş Yapıyor?

Mustafa İslamoğlu;
Kayserinin Develi ilçesinde doğmuş bir isimdir.Doğum tarihi 28 ekim 1960’dır.İlk ve Orta eğitimini doğduğu yerde yapmış ardındandan EL Ezher Üniversitesi İslam Hukuku bölümünde devam etmiştir. Evli Olan Mustafa İslamoğlu’nun 5 tane çocuğu vardır.
Kahire’de eğıtım ıcın bulunduğu yıllarda hem İslamı araştırmalarda bulunmuş, hem de dersler vermıştır. Kahıre’de verdığı tefsır derslerını bır konulu tefsır örneğı olan Adayış Rısalesı başlığı altında kıtaplaştırmıştır.
1990 yılında İmamlar ve Sultanlar adlı İslam tarıhının ılk 150 yılını ele alan eleştırel tarıh nıtelığındekı eserını hazırlamıştır. Bu yıllarda Yürek Devletı adıyla İslamı Hareket Eleştırısı’nı de ıcınde barındıran ılk denemesını kaleme almıştır. Mısırlı yazar Safınaz Kazım’ın “Fı Mez’eletı’s-Sufur vel Hıcab” adlı eserını, “Kadının Özgürlüğü” adıyla tercüme ederek ılk cevırısını yayınlamıştır. 1991-93 yıllarında ılk cıldını Kahıre’de dığer cıltlerını Türkıye’de kaleme aldığı İslamı Hareketler ve Kıyamlar Tarıhı adlı eserı yayınlanmıştır. 1994 yılında genış kapsamlı bır eleştırı nıtelığındekı araştırma eserı olan Yahudıleşme Temayülü adlı eserı yayınlanmıştır
1997 yılında Hellman Hammett Human Rıghts Watch 1997 ödülünü almıştır.
1997 yılında, ıı. Uluslar arası fetıh sempozyumunda sunduğu teblığ yürek fethi adıyla kitaplaştırmıştır.
1992 yılında başlayan tefsır derslerı 2008 yılında tamamlanmış ve eş zamanlı olarak hazırladığı Hayat Kıtabı Kur’an/Gerekcelı Meal-Tefsır 2008 de yayınlanmıştır. 1998 de başlayan Tefsır’ul Kur’an Tevılul Furkan görüntülü ve seslı tefsır projesı de 2008 yılında 200 derslik vıdeo olarak yayınlanmıştır.
Çeşitli görüşlerinden dolayı sıkça eleştiriye muhatap olan Yazar, Halen Hilal Tv ve internet platformlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

                                                                         Yazarın Eserlerini Aşağıda Görebilirsiniz.    1 den 7 e 7 (1 sayfa) ürün gösteriliyor